přejít na úvodní stránku

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaké podmínky jsou nezbytné pro kvalitní učitelskou práci?
PříspěvekNapsal: 07 dub 2009, 10:10 
Určitě neuvedu nic převratného, když řeknu, že především pro kvalitní učitelskou práci jsou nezbytné finační prostředky - a to jak na platy učitelů, ale hlavně na vybavenost vším, co potřebují žáci ve školách, učitelé. Odpovídající měsíční příjem, je pozitivní motivací pro budoucí zájemce o učitelské povolání. Potom se na pedagogické fakulty a vysoké školy, které připravují na učitelkou povolání budou hlásit lidé, kteří opravdu do školství po vystudování nastoupí a neodejdou za lepším výdělkem.
Jenom ve stručnosti moje představe o vybavenosti učitelů, školy, apod: informační technologie pravidelně obnovované, fungující intranet, existence a přístup na web určený pro pedagogy ( výměna zkušeností apod ), přístup na internet z každé učebny ( PC + dataprojektor ) - nejsem zastánce interaktivních tabulí, kancelářské potřeby atd.
Další oblast - školské legislativa - statut učitele, pedagogického zaměstnance, jako státního úředníka, který při výkonu svého zaměstnání užívá ochrany úředníka při výkonu služby.
A jedna vize - roční placená dovolená po odučení 10 let ve školství - pro učitele možnost aktivního odpočinku, vzdělávání se, načerpání nových sil.
A jedenkrát ze sci-fi: politická vůle, něco se školstvím u nás ve státě udělat !


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké podmínky jsou nezbytné pro kvalitní učitelskou práci?
PříspěvekNapsal: 08 dub 2009, 17:12 
Souhlasím. Tato formulace výstupního hodnocení vychází ze znění školského zákona a na něj navazující vyhlášku. Co vlastně chcete od dokumentu, který se vlastně píše zbytečně? Rodiče mají informací dost a střední školy s ním nemusí pracovat. Zrušte ten nesmysl!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké podmínky jsou nezbytné pro kvalitní učitelskou práci?
PříspěvekNapsal: 11 dub 2009, 22:27 
Tak jsem se právě chtěla poučit ze zahraničních standardů a jsem v naprostém šoku. Žádný z nich není přeložený!
To si jako máme ještě po večerech ty standardy překládat? Vy jste si je už pro sebe snad museli přeložit, tak proč nám je sem neposkytnete v češtině? Nebo už nejsme v Česku? To už tu zrušili češtinu jako úřední jazyk? Nebo to je zkouška naší trpělivosti?
A četli jste je vůbec, vy, tvořitelé "výkopového míče"?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké podmínky jsou nezbytné pro kvalitní učitelskou práci?
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 09:23 
Možná by bylo dobré, aby ministerstvo nepřejímalo jenom stadardy. Pokud chce po učitelích práci, srovnatelnou se zahraničím, mělo by se začít u podminek, srovnatelných se zahraničím. Nemluvím tady jen o technice a učebnicích, které pokud vůbec jsou, jsou mohdy sporných kvalit, ale i například o tom, že menší školy nemají zajištěnou ani personální podporu pro potřeby výuky. Sama správcuji techniku na škole, kde je 100 počítačů, úměrně k tomu tiskáren, dataprojektorů, servery atd. Musím zvládnout kromě běžných operčaních systémů ještě i systémy legislativy. účetnictví, jídelny...a mnoho dalších. To všechno dělám ke své běžné pedagogické práci. Proč nemůže ve škiolství platit to, co platí všude jinde, totiž že člověk odvádí jen takový výkon, ke kterému má podmínky?
Nikdy jsem neslyšela, že by uklizečka měla sama míchat úklidové prostředky nebo soustružník sám stavět soustruhy. Neumím si představit, že by pan ministr, jakmile mu skončí běžná pracovní doba, vzal šroubovák, brašnu a šel opravovat počítače, aby vůbec mohl další den pracovat. Jinými slovy: chcete-li přejímat věci ze zahraničí, proč nepřejmout všechno? Proč by učitelé neměli dostávat kvalitně a dokonale zpracované studijní materiály, které mohou využít jako hotové podklady a sami se pak soustředí jen na vlastní pedagogickou práci? A stejně tak by bylo dobré poskytnout lepší zázemí pro sebevzdělávání. V současné době není žádná ucelená koncepce, kterou by člověk moh využít - nedá se např. stanovit plán osobního rozvoje a školení na rok nebo dokonce dva dopředu, jak to jde o odborníků v jiných odvětvích. I to by hodně pomohlo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké podmínky jsou nezbytné pro kvalitní učitelskou práci?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2009, 20:35 
Píšete, že ....MŠMT připravuje cenové rozvahy, které popíší, kolik bude stát zavádění standardu do praxe. Tyto rozvahy budou podle současných informací k dispozici při zveřejnění první schválené verze standardu, tedy na konci října 2009......

Dobrý den,
byla jsem v pondělí 27.4.2009 v Praze na Fóru zástupců pedagogických sekcí ČMOS PŠ.

Jsem naprosto skeptická, protože zástupci ministerstva odpověděli či sdělili všem zúčastněným: "Řekněte jak si standard představujete, kolik na něj chcete, vypracujte ho a my Vám poté řekneme, zda bude proveditelný....................."

Tudíž, někdo je placen za vytváření standardu, který zřejmě... ne zřejmě, prostě vůbec nebude, protože nebyla jasně daná INFORMACE MŠMT A VLÁDY nám učitelům a veřejnosti: DÁVÁME a máme NA ŠKOLSTVÍ TOLIK A TOLIK (KONKRÉTNÍ ČÁSTKA). JSTE SCHOPNI ZA TUTO CENU NASTAVIT STANDARDY A DOBRÉ PODMÍNKY PRO PRÁCI UČITELE?"

Toť ode mě zatím vše. Myslím, že trocha logiky by neuškodila. Vždyť s námi vláda jen zametá. Byla bych ráda, kdyby jste odepsali, zda o této mé DROBNÉ informaci víte. Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké podmínky jsou nezbytné pro kvalitní učitelskou práci?
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009, 09:41 
Offline

Registrován: 28 dub 2009, 20:45
Příspěvky: 1
Standardy v cizích zemích.Tak k tomu bych něco měla, celé jsem to nakopírovala a dala do Google překladače:http://translate.google.cz/translate. Pokud máte fantazii, tak chyby domyslíte. Ovšem neočekávejte konkrétní návody. Jsou zde de fakto nastíneny základy standardů. Já jsem například chtěla něco vědět o předškolním školství a to jedině nástin ve Velké Británii, kde je součástí školy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
OPVK Provoz diskusního fóra Standard kvality profese učitele technicky zajišťuje Národní ústav pro vzdělávání jako součást Metodického portálu RVP.cz.

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz