přejít na úvodní stránku

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Účel tohoto volného fóra
PříspěvekNapsal: 18 bře 2009, 11:58 
Moderátor

Toto volné diskusní fórum slouží jako prostor pro smysluplnou a tvůrčí výměnu názorů na plánovaný standard kvality profese učitele. Počet diskusí se bude postupně rozrůstat tak, jak budou ve fórech i v dotaznících přibývat podněty z pléna. Budeme postupně otevírat dílčí témata vzešlá od vás, vaše nápady a podněty.
Je nám naprosto jasné, že se pohybujeme v potenciálně třaskavém tématu. Přesto a právě proto vás prosíme: snažme se vyhnout ventilaci emocí (viz Pravidla fóra výše na stránce). Naším záměrem je dát prostor vám, kteří můžete přispět argumenty, nápady, ale i konstruktivní kritikou.
Děkujeme za pochopení!

Předmět příspěvku: Re: Účel tohoto volného fóra
PříspěvekNapsal: 21 bře 2009, 12:39 

Prosím o zpřístupnění tlačítka Nové téma i v tomto fóru. Už jsem se odhodlal napsat příspěvek a byl jsem zaskočen tím, že to tlačítko tady není.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2009, 20:25 
Moderátor

Dobrý den! Máte pravdu, tlačítko tu není a ani zatím nebude. Zatím jsme se nerozhodli otevřít fórum novým příspěvkům, obáváme se teď v počátcích zahlcení, nepřehlednosti a obtížné řiditelnosti.
Ale chápu to tak, že byste rád navrhl nějaké další téma. Uspíším proto zřízení fóra, kde právě takové návrhy bude možno psát. Snad vám tím alespoň trochu pomohu.
Počet fór se každopádně bude rozšiřovat. Musím vás ale poprosit, abyste počkal. Běh diskuse není výlučně mou záležitostí. Zároveň ale vnímám vaši potřebu větší volnosti, beru na vědomí.
Dík za pochopení a za ochotu!
Lenka, moderátor

PříspěvekNapsal: 22 bře 2009, 21:56 

Tak jak tak vidím, trochu to potrvá… A k tomu už začíná nový týden, takže stejně bych odložil to psaní. Proto jenom naznačím, o čem jsem chtěl napsat. Bude pak tlačítko, dojde i na materializaci mých myšlenek.

První příspěvek bude o nutnosti konstruktivní diskuse nejenom s kritikou, ale i s vlastními návrhy. V druhém příspěvku budu kritizovat já sám. Těšte se! :) No a v třetím přijdu se svým, myslím si, konstruktivním řešením.

Všechno nejlepší do nového pracovního týdne!

PříspěvekNapsal: 23 bře 2009, 01:20 
St-Bunda píše:
Proto jenom naznačím, o čem jsem chtěl napsat.

Dobrý den, pane Bundo,
nechcete rovnou navrhnout moderátorce konkrétní téma diskuse? Vaše nabídka vypadá lákavě.

Vladimír Srb

PříspěvekNapsal: 23 bře 2009, 10:59 

Celá diskuse se mi jeví jako další z řady podobných, kdy tvůrce návrhu chce něco prosadit a na vědomí bere pouze souhlas diskutujících. Kdo nesouhlasí, je "zmítán emocemi" a jeho "příspěvek bude případně vymazán". Autorka článku v Učitelských listech J. Holá dokonce napsala "Kritika je (často jedovatá) bylina, která v našem národě silně bují a kvete". Tak pryč s veškerou kritikou a zrušte diskusi!

PříspěvekNapsal: 23 bře 2009, 11:29 

sokolova píše:
Celá diskuse se mi jeví jako další z řady podobných, kdy tvůrce návrhu chce něco prosadit a na vědomí bere pouze souhlas diskutujících. Kdo nesouhlasí, je "zmítán emocemi" a jeho "příspěvek bude případně vymazán". Autorka článku v Učitelských listech J. Holá dokonce napsala "Kritika je (často jedovatá) bylina, která v našem národě silně bují a kvete". Tak pryč s veškerou kritikou a zrušte diskusi!

Ano je to tak.
Připadá mi, že v zájmu korektnosti, je (bohužel) nutno se snažit se psát bez emocí. To že emoce patří do běžného života často moderátorům diskuse uniká.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2009, 11:56 

rruzicka píše:
Připadá mi, že v zájmu korektnosti, je (bohužel) nutno se snažit se psát bez emocí. To že emoce patří do běžného života často moderátorům diskuse uniká.

Dobrý den,
osobně se domnívám, že kritika i emoce do diskuse patří. Nikoli však útok, ponižování, agrese.
Například způsob, jakým Vy, pane Růžičko, popisujete své emoce vyvolané diskusí, mi připadá téměř dokonalý. Stejně jako Vaše pečlivá kritika předloženého návrhu sem patří.

Doporučuji rozlišovat slova:

1. kritika (analýza, argumentace, problematizující otázky...) versus ponižující nálepky nebo útoky
2. kontrolované vyjadřování emocí (popis, co se ve mně děje, když čtu to nebo ono) versus nekontrolované vyjadřování emocí (typu: "Liška je blb!")

S úctou,

Vladimír Srb

PříspěvekNapsal: 23 bře 2009, 12:24 

vladimirsrb píše:
rruzicka píše:

Dobrý den,
osobně se domnívám, že kritika i emoce do diskuse patří. Nikoli však útok, ponižování, agrese.
Například způsob, jakým Vy, pane Růžičko, popisujete své emoce vyvolané diskusí, mi připadá téměř dokonalý. Stejně jako Vaše pečlivá kritika předloženého návrhu sem patří.

1. kritika (analýza, argumentace, problematizující otázky...) versus ponižující nálepky nebo útoky
2. kontrolované vyjadřování emocí (popis, co se ve mně děje, když čtu to nebo ono) versus nekontrolované vyjadřování emocí (typu: "Liška je blb!")

S úctou,

Vladimír Srb

Maličký rejp. A co emoce: "Liška není blb!"

PříspěvekNapsal: 23 bře 2009, 12:28 
rruzicka píše:
vladimirsrb píše:
rruzicka píše:

Dobrý den,

S úctou,

Vladimír Srb

Maličký rejp. A co emoce: "Liška není blb!"

Jak praví klasik:
On není blb on je korunovanej
A už mne mažou... :-)

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina