přejít na úvodní stránku

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Netiketa
PříspěvekNapsal: 17 bře 2009, 12:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2009, 19:31
Příspěvky: 50
Aby diskuse měla smysl a probíhala v odpovídající atmosféře, rádi bychom se společně s vámi shodli na určitých zásadách naší komunikace a vůbec společného fungování. Uvítáme i vaše podněty k tomu, jak eventuálně tyto zásady dále upravit tak, aby našemu společenství byly k co největšímu užitku.


KOREKTNÍ VKLÁDÁNÍ OBSAHU

• Cílem diskuse je umožnit a rozvíjet diskusi účastníků, výměnu názorů a podnětů. Vítáme každý příspěvek do diskuse, ale vyvarujte se, prosím, příspěvků s mizivou informační hodnotou a přispívejte tak, abyste rozvíjeli diskusi, případně odpověděli na dotaz. Vyplatí se promyslet si předem svůj příspěvek a až poté jej napsat.

• Příspěvky mimo kontext daného fóra mohou být přesunuty jinam, případně smazány.

• „Výkřikové příspěvky“ typu „Jo!“ „Blbost!“ „ :)“ budou moderátory mazány, protože vytvářejí slovní smog. Pokud vášnivě souhlasíte či nesouhlasíte s nějakým příspěvkem, doplňte svá citoslovce aspoň o pár slov vysvětlení.

• Respektujte udržení pohodové a tvůrčí atmosféry. Kontroverzní příspěvky mohou nastartovat zajímavou a plodnou diskusi, ale příspěvky napadající ostatní přispěvatele budou moderátory okamžitě korigovány. Vulgarity z diskusních prostor budou mazány ihned, hovorové vulgarity také, pokud jsou mimo kontext.

• Není povoleno vytvářet obsah porušující zákony ČR.


RESPEKT K OSTATNÍM

• Pokud s někým nesouhlasíte, napište, s čím konkrétně nesouhlasíte a proč, spíše než abyste hodnotili, jaký adresát je jako člověk. Pokud vás nějaký příspěvek dopálí, napočítejte si do patnácti, než odepíšete. Snažte se své emoce raději popsat, než okamžitě vyventilovat. Ve fórech se budeme snažit zachovat pohodu: vzájemně spolu nesouhlasit je správné a zdravé, ale nesouhlas vyjádřený agresivně nebo útočně a nerespektující ostatní pisatele jako lidi bude smazán.

• Respektujte, že ostatní očekávají, že jste tím, jak se popisujete v profilu či v příspěvcích. Pokud se vydáváte za někoho úplně jiného než jste, buďte připraveni na smazání účtu.

• Fórum udržujeme jako bezpečné a pohodové prostředí. Pokud někdo z diskutujících nebude dostatečně respektovat práva ostatních, bude mu doporučeno takové chování omezit, v extrémním případě mu bude i omezen přístup. Týká se to zejména nevhodné a obtěžující pošty zasílané pomocí tzv. soukromých zpráv, rozesílání hromadných zpráv se stejným obsahem více uživatelům.


SOUKROMÍ

• Soukromá zpráva je sdělením odesílatele příjemci, nezveřejňujte zprávy z pošty bez předchozího svolení pisatele. Výjimkou je možnost poslat zprávu od jiného uživatele administrátorovi, pokud se to tyká fungování systému nebo porušování pravidel serveru.

• Prosím vezměte na vědomí, že cokoli o sobě nebo o jiných zveřejníte, je potenciálně přístupné komukoli dalšímu, i mimo registrované členy, protože nikdy nevíte, jak s touto informací naloží ostatní členové.

KOREKTNÍ UŽÍVÁNÍ SERVERU

• Vytváření více uživatelských jmen jedním uživatelem se bude posuzovat jako vážný přestupek.

• Nevkládejte reklamy na služby, servery a produkty mimo kontext.

• Nevyužívejte potenciálních bezpečnostních děr systému, serveru, na kterém je systém provozován. Pokud se dozvíte o existenci nějaké bezpečnostní chyby, případně o zneužívání bezpečnostních chyb jiným uživatelem, nahlašte tuto skutečnost správci systému. Nešiřte informaci o chybě dále, dokud tato nebude odstraněna.

V případě, že dojde v diskuzi k porušení těchto pravidel, je možností administrátorů zjednat pořádek pomocí omluvy, případně smazáním příspěvků, a v případě nutnosti omezením zápisu či vstupu pro dotyčné uživatele.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
OPVK Provoz diskusního fóra Standard kvality profese učitele technicky zajišťuje Národní ústav pro vzdělávání jako součást Metodického portálu RVP.cz.

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz